Kursy i szkolenia

Szkolenia wewnętrzne

Zapraszamy osoby pełnoletnie, które chcą rozwijać swoje umiejętności z pierwszej pomocy i dołączyć do Grupy Wsparcia Medycznego przy naszej Fundacji. W semestrach jesiennych ćwiczymy procedurę badania urazowego, w semestrach letnich RKO. Na koniec każdego cyklu przeprowadzamy egzaminy wewnętrzne.
Obowiązuje podział na grupy:

Podstawowa: kurs do poziomu KPP

Zaawansowana: kurs do poziomu MCR

W szkoleniach zaawansowanych uczestniczą osoby, które ukończyły już studia medyczne, mają tytuł Ratownika (po kursie KPP) lub zdały w zeszłym roku egzamin wewnętrzny. Szkolenie podstawowe jest otwarte dla wszystkich, ale zalecamy wcześniejsze uczestnictwo w IPP. Nie obowiązują żadne zapisy, zajęcia są bezpłatne.

Ćwiczenia terenowe

Przynajmniej raz w roku, wiosną, zapraszamy na poligon SGSP, na którym ćwiczymy ratownictwo kryzysowe i poznajemy tajniki pracy strażackiej.

Szkolenia specjalistyczne

Stosownie do bieżącego zapotrzebowania proponujemy szkolenia z: szycia chirurgicznego, postępowania wobec zagrożenia terrorystycznego, medycyny w górach i in.

Intensywne szkolenia z pierwszej pomocy

Autorski projekt kursów o wyjątkowo dużej intensywności.

Ćwiczenia ratownicze

Cykliczny projekt warsztatów na poziomie KPP, na których ćwiczymy pojedyncze czynności i procedury.

Wykłady otwarte

Prowadzone przez specjalistów w swoich dziedzinach.

Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Kurs staramy się organizować przynajmniej raz w roku. Pierwszeństwo uczestnictwa mają wolontariusze fundacji i innych społecznych organizacji ratowniczych.